luctus - psychosociální péče o pozůstalé    

logo
logo

        +420 728 386 076      |      info@luctus.cz      |       

„Nejzajímavější otázky zůstanou vždycky otázkami, protože obsahují tajemství. Definitivní odpověď dostaneš pouze na nezajímavou otázku.“

(babi Růženka z povídky Oskar a růžová paní)

Odkazy

www.cestadomu.cz

Občanské sdružení Cesta domů vzniklo v roce 2001. Jeho posláním je rozvoj paliativní péče v naší zemi. Sdružení založilo a provozuje v Praze Domácí hospic Cesta domů, který nabízí pomoc rodinám, jež se rozhodly pečovat o své umírající blízké doma. Vedle přímé péče o klienty se sdružení intenzivně věnuje osvětové, vzdělávací a publikační práci a dalším aktivitám směřujícím ke zlepšení péče o lidi na konci života v naší zemi.


www.pohreb.cz

Tento internetový portál poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Na stránkách je k dispozici přehledný průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.


www.dlouhacesta.cz

Občanské sdružení Dlouhá cesta vzniklo v roce 2005 z iniciativy maminek, které chvíle spojené s odchodem dítěte prožívaly společně. Posláním sdružení je pomáhat rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoliv věku a z jakékoliv příčiny. Pomoc je přístupná i všem ostatním členům rodiny.


www.bkb.cz

Bílý kruh bezpečí je občanské sdružení s působností v celé ČR, založené v roce 1991. Poslání BKB sleduje tři cíle: poskytovat přímou pomoc obětem a svědkům trestných činů, podílet se na prevenci kriminality a usilovat o zlepšení práv a postavení poškozených v trestním řízení.


www.csodn.cz

České sdružení obětí dopravních nehod (ČSODN) je občanské sdružení, které bylo založeno v roce 2004 převážně pozůstalými, kteří tragicky přišli o své blízké při silničních dopravních nehodách. Vzhledem k vlastním bolestným zkušenostem ČSODN zná zátěž vyplývající ze zážitku dopravní nehody, a umí proto reagovat na potřeby zasažených.
    


Spřízněné

www.hnizdo.info - Mgr. Veronika Vítová - poradenství v ergoterapii, setkávání s rodinou, supervize, lektorská činnost

www.poradnaodskodneni.cz - Lucie Hýblová, Jindřich Hýbl - právní pomoc po dopravních nehodách a pracovních úrazech

www.bohnice.cz - Centrum krizové intervence - okamžitá pomoc bez nutnosti objednání 24 hodin denně

www.uvn.cz - Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha

www.kekorenum.cz - EcoFuneral trio - přírodní pohřebnictví a doprovázení pozůstalých

www.modrapomnenka.cz - Magda Kümmelová - Centrum pomoci rodinám nevyléčitelně nemocných a pozůstalým


 

copyright © 2014 - 2024 www.luctus.cz, all rights reserved | mapa stránek | nahoru ▲